Nå dobler vi bonusen til 30 % på all fersk frukt og grønt, helt fram til 2. påskedag! Bonusen kommer i tillegg til de allerede lave prisene, så blir det enda enklere og billigere å velge sunnere – også til påske.
Nå raser prisene på mange påskevarer som sjokolade, potetgull og andre søtsaker. Sunnhet til folket er vår hjertesak, derfor startet KIWI en priskrig som gjør det enda enklere og billigere å velge sunnere – også til påske. Derfor dobler vi bonusen til 30 % på all fersk frukt og grønt, for alle KIWI PLUSS-kunder, helt fram til 2. påskedag!
Bli KIWI PLUSS-kunde her.
– I KIWI tror vi på gulrot i stedet for pisk. Og når både gulrøtter, appelsiner og resten av utvalget i frukt- og grøntavdelingen gir hele 30 prosent bonus, da er vi helt sikre på at kundene våre kommer til å gå en sunnere påske i møte, sier KIWI-sjef Vegard Kjuus.
Vi i KIWI tror at dobbel bonus på all fersk frukt og grønt blir godt mottatt hos kundene. Og vi gleder oss til å se enda grønnere og sunnere handlevogner inn mot påsken.
– KIWI var først ut med bonusprogram for frukt og grønt og gir også til vanlig kundene den høyeste bonussatsen i bransjen, sier KIWI-sjefen.
Les også: Slik forlenger du holdbarheten på frukt og grønnsaker
– I fjor høst kuttet vi prisene tilsvarende momsen på norske grønnsaker, og det førte til en økning i salget på godt over 20 prosent. Vi vet at pris er avgjørende for å få folk til å spise sunnere. All erfaring viser at 30 prosent bonus vil føre til at folk øker forbruket av frukt og grønt. Nå er det bare å fylle opp med appelsiner og andre sunne produkter til påske, oppfordrer Kjuus.
KIWI skriver lavprishistorie
Det er nemlig ikke første gangen KIWI gjør sunnere varer enda billigere. I flere tiår har KIWI skrevet lavprishistorie i Norge. I fjor kuttet vi først prisen tilsvarende momsen på norske grønnsaker, deretter momskutt på fisk, så 20 prosent priskutt på kylling, priskutt på all alkoholfri øl i desember og 20 % priskutt på et stort utvalg sunnere varer i januar.
Les også: Slik har det gått med KIWIs sunnere priskrig
– Det skal alltid lønne seg å handle hos KIWI, for vi har lovet deg at vi aldri skal gi oss på pris, avslutter Kjuus.
I 2022 lanserte vi i KIWI tre nye priselementer som skal hjelpe kundene å holde oss til løftet vårt – prispress, prislås og prissjekk. Slik gjør vi de lave prisene våre enda mer oversiktlige og tydelige for kundene.